Tűzjelző tervezőnk: Vági Zoltán villamosmérnök
Jogi szabályozás
A tűzvédelmi berendezések létesítését az Országos Tűzvédelmi Szabályzat (OTSZ) IV. fejezete szabályozza. A szabályzat pontosan meghatározza, milyen jellegű épületben kötelező tűzvédelmet kialakítani.
Tervezés
Az OTSZ Kötelezővé teszi, hogy a beépített tűzvédelmi berendezéseket meg kell tervezni és a terveket engedélyeztetni kell az elsőfokú tűzvédelmi hatósággal. A terveket csak az készíthet, akinek megvan az Országos Katasztrófa Védelmi Főigazgatóság (OKF) által kiadott engedélyszáma, valamint tagja a Mérnöki Kamarának és az adott évben szerepel a névjegyzékben tűzvédelmi tervezői jogosultsággal.
Hagyományos rendszerek
A jelzéseket csak hurkonként lehet szelektálni. Egy hurkon több érzékelő is engedélyezett, de csak úgy, ha a hurok szakadása, vagy rövidzárlat esetén a központ hurokhibát jelez. Tűzjelzéskor a tűzet jelző hurkon lévő összes érzékelőt ellenőrizni kell.
Árban sokkal kedvezőbb, mint a címezhető rendszerek, de csak olyan épületeknél szokták a tűzoltók engedélyezni, ahol egy esetleges tűzjelzésnél a felderítési idő rövid (kisebb épületekben, vagy könnyen átlátható raktár jellegű épületekben, ahol nagy egybefüggő terek vannak).
Analóg címzett rendszerek
A rendszer minden eleme saját címmel rendelkezik. A cím alapján nevet lehet rendelni minden érzékelőhöz a központban, így tűzjelzés esetén a kezelő személy azonnal megtudja, honnan jött a tűzjelzés (pl.: Tűzriasztás-101.szoba). Az események felderítésének az ideje ezáltal nagyon lerövidül, a tűzeseteket és a hibákat gyorsan meg lehet szüntetni.
A digitális technika a címezhetőségen kívül sok más, hasznos szolgáltatást is lehetővé tesz.
Kérjük, adatait pontosan adja meg a sikeres kapcsolatfelvétel érdekében!